Szanowni Państwo, wraz z cudownymi ludźmi z Handelek zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki publicznej na rzecz namalowania muralu na Zabłociu, gdzie niewykorzystane środki ze zbiórki zostaną w pełni przekazane Stowarzyszeniu EMAUS. !!!!

Właśnie Handelek wraz z MUZEUM PODGÓRZA oraz partnerami – sąsiadami Handelka z terenu Ślusarska 9: Kolegium Europejskie i jego właścicielem Krzysztofem Felpelem, Pacura Studio, Stakkato, Alepoco, Halą Lipową i artystami z Krakowskiego Stowarzyszenia Muralistów, którzy zdecydowali się wesprzeć akcje i zaoferować swój czas i pracę, TWORZY MURAL NA ZABŁOCIU – „Zabłocie – wczoraj, dziś i jutro”. Chcemy wspólnie wzbogacić tę przestrzeń na kolejne lata!

Liczymy na to, że mural stanie się wspaniałym elementem krajobrazu i społeczności sąsiadów i zwróci uwagę każdego przechodnia. I co ważne – będzie pracą inspirowaną kilkoma różnymi środowiskami (również dzieci i młodzieży dla których w dniach 19.09 do 25.09 MUZEUM PODGÓRZA organizuje zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży korespondujące z pracą artystów – których tematem przewodnim będzie tworzenie muralu.

NA CO ZOSTANĄ PRZEZNACZONE ŚRODKI?

Potrzebujemy około 5000 zł na zakup części materiału dla naszych artystów. Część z nich została przekazana dzięki uprzejmości firmy KOLOR Farby Kraków i jej prezesa Zdzisława Chlipały. Autorami Murala będą artyści z Krakowskiego Stowarzyszenia Muralistów. Niewykorzystane środki ze zbiórki zostaną w pełni przekazane Stowarzyszeniu EMAUS.

My też będziemy malować🎨🎨🎨🎨

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/pyjn99

Skip to content