Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami  w Warsztacie Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „EMAUS”, ul. Rondo Mogilskie 1/501-509 oraz 516,  31-516 Kraków

Informacje dla osób niewidomych

Grafika dostępności dla osób niewidomych

Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia EMAUS mieści się na V piętrze w budynku przy UL. Rondo Mogilskie 1. Do budynku od strony ul. Lubicz prowadzą schody, znajdujące się naprzeciwko wejścia, a z lewej strony budynku od strony ul. Iwony Borowieckiej prowadzi rampa wjazdowa. Do budynku wchodzi się przez drzwi, zaraz po wejściu na prawo znajduję się stanowisko portiera. Nie ma przycisku przywoławczego.

Oznaczenia w języku braille’a
Na drzwiach prowadzących do poszczególnych pomieszczeń wynajmowanych na rzecz prowadzenia Warsztatu Terapii Zajęciowej znajdują się oznaczenie w języku brajlowskim zwierające informacje o numerze pokoju oraz przeznaczeniu pomieszczenia. Oznaczenia umieszczone są nad klamką.

Informacja w polskim języku migowym (PJM) o WTZ

Informacja w polskim języku migowym (PJM) o procedurze przyjęcia WTZ

Informacje dla osób niedosłyszących

Grafika - ikona osób niedosłyszących

W Warsztacie Terapii Zajęciowej znajdują się opisy na drzwiach w druku powiększonym oraz oznaczenie kontrastowe – zwłaszcza przeszklonych płaszczyzn drzwi.

Osoby niedosłyszące mogą również skorzystać z pętli indukcyjnej wspomagającej słyszenie.

Informacje dla osób niepełnosprawnością ruchową

Grafika - Ikona osoby z niepełnosprawnąścią ruchową

Budynek jest zlokalizowany  w samym centrum Krakowa, przy głównej arterii komunikacyjnej Krakowa jaką jest Rondo Mogilskie. Bardzo blisko budynku znajduje się przystanek autobusowy komunikacji miejskiej, a na płycie dolnej Ronda przystanek tramwajowy komunikacji miejskiej. Z dolnego poziomu można dostać się pod budynek rampą – w przypadku wózków inwalidzkich lub schodami ruchomymi – w przypadku osób mających trudności w poruszaniu czy korzystających z kul.

Warsztat Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia EMAUS mieści się na V piętrze w budynku przy UL. Rondo Mogilskie 1. Budynek jest sześcio-kondygnacyjny. Nasze pomieszczenia mają numery od 501 do 509 oraz 516  i mieszczą się w prawym korytarzu od strony windy. Do budynku od strony ul. Lubicz prowadzą schody, znajdujące się naprzeciwko wejścia, a z lewej strony budynku od strony ul. Iwony Borowieckiej prowadzi rampa wjazdowa. Do budynku wchodzi się przez drzwi, zaraz po wejściu na prawo znajduję się stanowisko portiera. Nie ma przycisku przywoławczego. W budynku nie ma żadnej toalety dla osób z niepełnosprawnościami. Na parkingu zostały wyznaczone 2  miejsce dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Informacje o dojeździe do obiektu komunikacją publiczną.
Do Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia „EMAUS” przy ulicy Rondo Mogilskie 1 można dojechać komunikacją miejską (liniami tramwajowymi oraz autobusowymi). Przystanek: Rondo Mogilskie

Skip to content