Pracownia plastyczna

Pracownia plastyczna zaprasza osoby ją odwiedzające do wspólnego tworzenia i doświadczania sztuki.

Zajęcia plastyczne umożliwiają rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych, a przede wszystkim pomagają w poznawaniu swoich emocji, potrzeb, lepszym komunikowaniu się z innymi. Dają możliwość zrelaksowania się, nabrania wiary we własne możliwości, otwierania zmysłów na nowe doznania.

Poprzez podejmowanie działań plastycznych rozwijamy także umiejętności manualne, polepszamy koordynację, usprawniamy dłonie.

W pracowni plastycznej wykorzystujemy różnorodne techniki plastyczne od najbardziej tradycyjnych – rysunku, malarstwa, grafiki po eksperymenty z łączeniem technik, korzystaniem z nietypowych materiałów, swobodnym wykorzystaniem narzędzi i przedmiotów pozornie nie artystycznych.

Tematy zajęć pozwalają na rozwijanie wyobraźni, poszukiwanie niezwykłych rozwiązań, refleksję nad pięknem i różnymi zjawiskami.

Zajmujemy się także tworzeniem w technikach rękodzielniczych: filcujemy, szyjemy, wykonujemy ozdoby.

Oprócz zajęć w pracowni odwiedzamy także muzea i galerie sztuki, gdzie poznajemy dzieła artystów, kulturę materialną oraz bierzemy udział w warsztatach, dzięki którym możemy lepiej zrozumieć i poczuć jak tworzyli inni ludzie. W trakcie spacerów i zajęć plenerowych czerpiemy inspirację z natury.

Bierzemy udział w konkursach plastycznych i wystawach oraz kiermaszach, gdzie prezentujemy efekty naszej pracy.

Skip to content