Pracownia edukacji technicznej

Prowadzona przez Pana Andrzeja, pozwala nam nabyć wiele umiejętności niezbędnych w życiu codziennym. Tu nauczymy się ciąć różne materiały na określony wymiar z użyciem piły ręcznej oraz elektronarzędzi.

Nauczymy się wiercić wiertarką otwory i osadzać kołki w ścianie. Poznamy, jak łączyć różne elementy ze sobą poprzez elementy złączne oraz klejenie. Będziemy wiedzieć jak dobrać odpowiednie wkręty i nie pomylimy ich ze śrubami! Dla cierpliwych mamy zestaw montażowy Logi-Tech / foto/.

Tu poznajemy także zasady bezpiecznej pracy /BHP/, dbamy o narzędzia oraz utrzymujemy we wzorowym porządku stanowisko pracy.
Corocznie bierzemy też udział / z powodzeniem/ w konkursie na Najpiękniejsze Drzewko Emausowe, organizowanym przez Muzeum Krakowa /foto Franciszek/.

Nasze prace, głównie w drewnie są użyteczne dla innych. Wykonujemy świeczniki, budki dla ptaków i owadów oraz wiele innych. Uczymy się także jak zabezpieczać powstałe prace, poprzez malowanie drewna i metalu farbami ekologicznymi.

Nabyte umiejętności wykorzystujemy w praktyce, wykonując różne czynności naprawcze na terenie Warsztatu, jak np. naprawa szafek i urządzeń. Nasze prace podziwiać można także w świetlicy, gdzie wykonaliśmy w ramach projektu ekologicznego kącik rekreacyjny z palet.

Skip to content