Pracownia rękodzieła użytkowego

W pracowni rękodzieła użytkowego – prowadzonej przez panią Mirellę i Magdę, uczestnicy pod kierunkiem terapeuty zdobędą praktyczne umiejętności wykonywania przedmiotów użytkowych. Realizowane zadania przyczynią się do poszerzenia społecznych i zawodowych kompetencji uczestników.

W pracowni uczestnicy (5 osób):

 

  1. Zdobędą podstawową wiedzę z zakresu modelarstwa, formowania i odlewania z wykorzystaniem mas modelarskich, mydlarskich, wosku i betonu.
  2. Nauczą się planowania i kreatywnego wykorzystania dostępnych materiałów, w tym odzyskanych, w myśl idei upcyklingu i ochrony środowiska.
  3. Wykonywanie dekoracji domu, ozdób i przedmiotów użytkowych poszerzy ich zainteresowania i pomoże odkryć potencjał.
  4. Nabędą praktycznych umiejętności wyplatania, tkania oraz stemplowania tkanin.
  1. Wykonywać będą przedmioty użytkowe jak mydła, świecie, kartki okolicznościowe, zegary, plakaty, legowiska, zabawki, makatki oraz makramy.
  2. Rozwiną wyobraźnię i poczucie sprawstwa dzięki pracy z materiałami o różnej strukturze, jak włóczki , wełny, sznurki, koraliki i kamienie, wykonując breloczki, biżuterię i różnego rodzaju ozdoby świąteczne.
  3. Ćwiczyć będą technikę szycia na maszynie oraz szycia ręcznego, w tym wyszywania oraz haftu podczas wykonywania maskotek i dekoracji, co pomoże wzmocnić koordynację wzrokowo-ruchową.
  4. Poszerzą kompetencje społeczne poprzez współdziałanie i pracę na potrzeby Warsztatu, poszczególnych pracowni, jak i uczestników.
Skip to content